KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13913328
nr 1391 3328
Ernst Wetzenstein
(1890-1982), Sverige
Etsning, Kvinna. Signerad, numrerad 1/15, daterad 1918. Motivet: 16,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
Ernst Wetzenstein, tysk-svensk målare, grafiker och tecknare född 1890, död i Uppsala 1982 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:37:03
19/4 18:05:47
Ernst Wetzenstein
Läs mer om Ernst Wetzenstein